Detoxikace jako půst

Detoxikace
Detoxikace jako půst

Jarní kúra očisty těla je velmi výrazným pozitivním vlivem pro náš organismus. Ví mít velmi pozitivní účinky a také z ní víme načerpat nové síly a energii do celého následujícího období. Detoxikace nám pomůže odstranit z těla znečištění a toxiny, které se k nám dostávají ze všech stran a dělají nám v těle nežádoucí zápas mezi dobrými a špatnými látkami. Náš organismus se umí přirozeně ubránit. V dnešní době to má však značně náročnější. Je to právě kvůli měnícím se okolnostem, které nás obklopují každý den. Pomocí detoxikace si umíme vybudovat silnější a odolnější tělo, které umí odolat právě takovým nástrahám, je odolné vůči chorobám akutním a předcházíme chorobám chronickým, které jsou v současnosti tak časté. Detoxikace probíhá několik týdnů. Je důležité při ní dodržovat všechny námi stanovené zásady. Ani pravidla této kúry nelze zobecnit, protože jsme každý úplně jiný a je třeba to přizpůsobit individuálně. Měli bychom mít dostatečný příjem tekutin v neslazené formě a vynechat nezdravou stravu a nápoje. Je to jako kdyby útok na naše tělo bombami vitamínů, minerálních látek, vlákniny a vodou. Takže se na to podívejme z čistě pragmatického hlediska a berme to jako součást naší péče o tělo, jakési postní období.