Ekzém netřeba brát na lehkou váhu

Ekzém
Ekzém netřeba brát na lehkou váhu

Přijde žába k princi a říká: „Pokud mě políbíš, tak něco dostaneš.“ Princ v očekávání, že žába se změní na krásnou princeznu, neváhá, a po políbení se jí ptá:  „Tak co dostanu?“. A žába na to: „Ekzém. “ S tímto kožním defektem však nejsou žerty. Ekzémy a podobná onemocnění mohou velmi znepříjemnit život a nejedná se jen o estetickou stránku. Většinou jsou příznaky nemoci doprovázeny zarudnutím kůže na různých místech. Zarudnutí se může vyskytnout od hlavy, obličeje, krku až po záhyby v oblasti rozkroku. Pokožka však nemusí jen změnit barvu, může zesílit a popraskat a být na dotek velmi citlivá a vzácně se mohou vytvořit i puchýře. Navíc ekzém může zhoršit průběh nebo příznaky jiné nemoci, kterou trpíte nebo se objeví symptomy nové nemoci jako např. astma. Je to kvůli reakci imunitního systému na podněty. Většinou jsou to podněty z vnějšího prostředí – přítomnost kvasinek, plísní nebo různých chemikálií, prachových částic, zvířat, rostlin, které vyvolávají alergické reakce. Za vznik onemocnění také mohou i geny a často již vzniká v dětství. v každém případě je však třeba vyhledat odbornou pomoc, která si s tím lépe poradí, než my sami.

Napsat komentář