IBS – uvědomte si jeho závažnost!

IBS
IBS – uvědomte si jeho závažnost!

IBS (Irritable Bowel Syndrome) je, jak lze i víte, anglické pojmenování syndromu dráždivého tračníku. Jde o poruchu střevního systému, která zasahuje zejména tenké a tlusté střevo. Jeho podstatou a hlavním příznakem je jistá forma poruchy při vyprazdňování. Především se projevuje průjmem nebo zácpy, popřípadě jejich střídáním se. Dalšími znaky této nemoci jsou únava, bolesti zad nebo žaludku, plynatost, bolest při stolici, nafouknuté břicho, poruchy trávení a jiné. IBS je dnes bohužel civilizační chorobou. Mnohem větším problémem je však fakt, že většina pacientů trpících touto chorobou, si to ani neuvědomuje, a potíže připisuje na účet nezdravé stravy či únavy po propracovaném dni. V dnešní uspěchané době je zvykem, že lidé vyhledávají lékařskou pomoc až tehdy, když jsou nemoci již v pokročilém stádiu, nebo je již pozdě. Absolvováním detoxikační kúry je možné předejít různým potížím týkajících se trávicího systému, jako například IBS. Je však třeba seznámit lidi s možnostmi a rozptýlit jejich nedůvěru a pochybnosti. Pokud Vás trápí výše zmíněné potíže, berte na vědomí, že možná by stačila obyčejná detoxikace, nelze však vyloučit ani to, že se za obtížemi skrývá vážnější důvod.

Napsat komentář