Očista hrubého čreva a jej funkcia

Očista hrubého čreva
Očista hrubého čreva a jej funkcia

Hrubé črevo nám slúži na mnoho funkcií a naše telo by bez neho nefungovalo. Dokonalá očista hrubého čreva podporí fungovanie tohto dôležitého orgánu, ktorý má za úlohu mnoho dôležitých funkcií. Hrubé črevo spracováva potravu, ktorá sem prichádza z tenkého čreva. Potrava sa spracováva už prvotne v ústach, kde ju rozmliaždime zubami a zmiešame so slinami. Následne prechádza hltanom do žalúdka, kde ju spracujú žalúdočné kyseliny. Potom prechádza cez tenké črevo do hrubého čreva. Tu dochádza k vstrebávaniu potrebných látok do organizmu a následne sa vylúčia látky, ktoré telo nepotrebuje, prípadne sú nevhodné pre náš organizmus.

Správnym stravovaním vieme zabezpečiť, že sa črevo nebude veľmi namáhať a my ho nebudeme zaťažovať. Nevhodné sú najmä umelé látky, ktoré sa pridávajú do potravín kvôli ich stabilizácii. Hovoríme najmä o ochucovadlách, sladidlách a stabilizátoroch. Práve s týmito látkami si telo nevie poradiť. Tie sa usádzajú v našom tele a práve očistou čreva sa ich vieme účinne zbaviť. V minulosti neboli tieto látky obsiahnuté v našich potravinách a potraviny boli oveľa prirodzenejšie, no súčasná doba si vyžaduje takéto zásahy do organizmu. Sú pritom veľmi nenáročné a vie ich absolvovať každý, kto má aspoň kúsok pevnej vôle.