Průjem – pozor na dehydrataci

Průjem
Průjem – pozor na dehydrataci

Průjem je porucha trávicího traktu, se kterým se setkal asi už každý z nás. Většinou je způsoben otravou jídlem nebo následkem infekce. Rovněž se však průjem může vyskytnout jako následek stresu, jiné nemoci zažívacího systému např. divertikulitida nebo IBS, zánětu střeva, či rakoviny střeva. Většinou nás ohrožuje, když konzumujeme nepoznané jídla, častokrát na dovolené. Tyto potraviny nám nemusí dobře padnout na žaludek nebo mohou být infikovány nějakými bakteriemi, které nás do podobných problémů dostanou. Antibiotika mohou být také příčinou, protože naruší střevní mikroflóru, což může vést k přehánění. Průjem bývá častým tématem, tady http://www.detoxikace-organismu.info/prujem-a-jeho-pricina/ se o něm můžete dozvědět více, i to co ho způsobuje a jak se z něho vyléčit. Většinou se jedná jen o chvilkovou „indispozici“ střev a člověk je pak rázem v pořádku. Někdy, když je však způsoben onemocněním, může trvat až velmi dlouho a organismu hrozí dehydratace. Starší lidé by mohli být tak i ohroženi na životě, kvůli dehydrataci a vysílení, proto je třeba dodržovat při tomto onemocnění zvýšený pravidelný pitný režim.

Napsat komentář