Skromná Aloe Vera

 Aloe Vera
Skromná Aloe Vera

Aloe vera je velmi nenáročná rostlina. Jde o sukulent a přílišnou péčí ji můžete ublížit, případně ji i vyhubit. Aloe vera je přizpůsobena na nehostinné podmínky a extrémní prostředí s nedostatkem vody a kolísajúcimi teplotami. Přizpůsobila si tak i stavbu svého „těla“. Funguje jako většina sukulentů tak, že si v listech zadržuje dostatek vody a umí z těchto zásob čerpat v případě nedostatku vody. Kůži na listech má hrubou a odolnú. Má ráda slunná stanoviště s dostatkem světla, právě tehdy se vám krásně zabarví a v listech bude dostatek látek, pro které je tak ceněná a vyhledávaná. Aloe vera má období vegetativního růstu, kdy očividně roste a období vegetativního klidu. V období vegetativního růstu jí můžeme dopřát hnojivo vhodné na sukulenty a kaktusy. Zaléváme ji velmi střídmě a sledujeme, zda substrát proschnul. Jinak by nám rostlina začala hnít a postupně odumírat. Aloe vera je vděčnou rostlinou a obdaří vás bohatou růžicí listů, které mají velký význam v léčitelství. Aloe vera se rozmnožuje dvěma způsoby. Můžete ji rozmnožit řízkováním listů během letních měsíců, které necháte trošku proschnout a ty následně zasadíte do půdy, nebo semeny. Výsadba semeny je vhodná v jarních měsících a to při teplotě kolem 21 stupňů celsia. Aloe vera je vzácnou rostlinou a vyplatí se být jejím majitelem